۶ دلیل بله گفتن به ایمپلنت دندان توسط شما (مهمترین محاسن ایمپلنت دندان)

از محاسن ایمپلنت دندان چه می‌دانید؟ خیلی مهم است که ۶ دلیل شگفت انگیز را در این رابطه مطالعه کنید تا دریابید که چرا باید به ایمپلنت جواب بله بدهید. هنگامی که دندان‌های شما به هر دلیلی آسیب می‌بیند، تعدادی گزینه جایگزینی برای انتخاب در پیش روی خود خواهید داشت. بریج، پروتزهای دندانی و تاج‌ها گزینه‌های قوی و مؤثر هستند، اما اگر شما به دنبال یک روش نهایی در زیبایی‌شناسی و عملکرد هستید، سخت است که با ایمپلنت‌ها رقابت کنید و آن را انتخاب نکنید.

 

ایمپلنت‌های دندانی می‌توانند لبخند شما را بعد از دست رفتن دندان‌ها در نتیجه پوسیدگی دندان، نارسایی کانال ریشه، بیماری لثه، ضایعات دهان، سستی و پارگی و یا حتی نقایص مادرزادی، بازگردانند. در حالی که درست است که جایگزینی برای یک دندان سالم و طبیعی وجود ندارد، اما ایمپلنت‌ها توسط اکثر متخصصان دندانپزشکی به‌عنوان بهترین روش، مورد توجه قرار می‌گیرند. اگر شما نیاز به یک راه‌حل‌ترمیم یا جایگزینی دندان خود دارید، در اینجا ۶ دلیل از محاسن ایمپلنت دندان وجود دارد که شما باید به روش ایمپلنت‌های دندانی «بله» بگویید.

 

مورد ١ محاسن ایمپلنت دندان: طول عمر

ایمپلنت‌های دندانی، قوی‌ترین و با دوام ترین روش جایگزینی در دسترس برای دندان‌های معیوب یا به شدت آسیب‌دیده می‌باشند. این بدان معنا نیست که سایر روش‌های جایگزینی یا ترمیم در بازسازی‌ها دوام نمی‌آورند اما در مقایسه سایر گزینه ها با ایمپلنت‌ها، دارای دوام کمتری هستند.

 

پُل (بریج) دندانپزشکی پشتیبانی شده از دندان، می‌تواند از ۵ تا ١٠ سال قبل از نیاز به جابجایی جایگزین شود. پروتزها می‌توانند پنج تا هفت سال طول بکشند اما در مقایسه، ایمپلنت‌ها می‌توانند از ٢۵ تا ۴٠ سال گذشته تا قبل از جایگزینی موردنیاز باشند (هرچند احتمال دارد تاج دندان به‌زودی جایگزین شود).

 

بیماران ایمپلنت ۴٠ ساله و بالاتر اگر بهداشت دهان و دندان را حفظ کنند و از سیگار کشیدن جلوگیری نمایند، که می‌تواند ضعف استخوان را تضعیف کند، موجب می‌شود که دندان‌های باکیفیتی در طولانی‌مدت داشته باشند. اگرچه ایمپلنت‌ها به‌طور قابل‌توجهی، کمی گران‌تر از سایر گزینه‌های ترمیم هستند، اما دوام‌شان باعث می‌شود که آن‌ها در درازمدت یک راه‌حل ارزان‌تر باشند.

 

 


مورد ٢ محاسن ایمپلنت دندان: نرخ موفقیت بالا

 

روش ایمپلنت دندانی یکی از موفق‌ترین روش‌های ترمیم در دندانپزشکی است. بخشی از این امر می‌تواند به این واقعیت مربوط باشد که ابتدا بیماران برای درمان توسط دندان‌پزشک خود (از طریق بررسی کامل بهداشت دهان و دندان) مورد تأیید قرار می‌گیرند. اگر شما فرد سیگاری هستید و یا از سرکوب کننده‌های ایمنی استفاده می‌کنید، این ممنوعیت‌ها ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد، زیرا هر دو مورد می‌توانند احتمال شکست در ایمپلنت را افزایش دهند.

 

میزان موفقیت ۵ ساله برای ایمپلنت‌های فک پایین، تقریباً ٩۵ درصد است. در حالی که میزان موفقیت برای کاشت های فوقانی فک پایین، ٩٠ درصد می‌باشد (نرخ موفقیت در فک بالا نسبت به فک پایین، کمتر است). پیروی از دستورالعمل‌های پس از ایمپلنت دندان‌پزشک و تمرین سلامت دهان و دندان، شانس موفقیت شما را در موفقیت ایمپلنت‌های طولانی‌مدت افزایش می‌دهد. این موضوع بسیار مهم است که نرخ موفقیت یک روش جایگزینی دندان، بالا باشد زیرا این‌گونه ریسک و استرس‌های صدمه و آسیب‌های جراحی را کاهش می‌دهید.

 

 


مورد ٣ محاسن ایمپلنت دندان: بدون فاسد شدن

یکی از مزایای عمده ایمپلنت‌ها این است که یک تاج ایمپلنت، قادر به ایجاد حفره نیست. اکثریت قاعده ایمپلنت، آلیاژ تیتانیوم است که درصد کمی از زیرکونیم فلزی تشکیل شده است. ایمپلنت ریشه دندان را جایگزین می‌کند، به این معنی که هیچ ساختار دندان طبیعی وجود ندارد که بتواند از طریق پوسیدگی آسیب ببیند.

 

از سوی دیگر، بریج ها اغلب بر روی ساختار دندان طبیعی متصل می‌شوند که “آماده” شده‌اند، تا به‌عنوان حمایت کننده مورد استفاده قرار گیرند. این بدان معنا نیست که شما نیازی به مراقبت از ایمپلنت خود ندارید (هنوز هم توصیه می‌شود که سلامتی دهان و دندان را تمرین کنید).

 

محاسن ایمپلنت دندان

 


مورد ۴ محاسن ایمپلنت دندان: سازگاری بیشتر

ایمپلنت یک راه‌حل جایگزین برای دندان‌های مولر و یا پرمولر های گمشده پیشنهاد می‌شود. این دندان‌ها بخش قابل‌توجهی از لبخند شما هستند و زیبایی را به وجود می‌آورند که در بازسازی فوق‌العاده مهم هستند. آن‌ها همچنین تمایل دارند کوچک‌تر و باریک‌تر از دندان‌های مولر باشند، به این معنی که فاصله برای چیزی مانند پُل ممکن است مشکل باشد.

 

بریج ها می‌توانند یک راه‌حل عالی برای دندان‌های آسیب‌دیده باشند، اما در صورت عدم وجود دندان، ایمپلنت‌ها بهترین گزینه هستند. ایمپلنت مینی تقریباً نصف اندازه همتای سنتی آن‌هاست و می‌تواند مناسب برای جایگزینی دندان‌های کوچک باشد. ایمپلنت‌های کوچک نیز ارزان‌تر از بزرگ‌ترشان هستند و به همان عمق نفوذ در فک پایین نیاز ندارند. این مورد یکی از دلایل برتری روش ایمپلنت برای صرفه‌جویی در امورات مالی شما محسوب می‌شود.

 

محاسن ایمپلنت دندان


مورد ۵ محاسن ایمپلنت دندان: مستقل بودن

مسلماً بهترین کیفیت بازسازی در ایمپلنت دندان این واقعیت است که یک راه‌حل مستقل برای دندان معیوب است. پیچ ایمپلنت در جراحی، وارد جوش می‌شود که در آن به‌طور طبیعی با استخوان متصل می‌گردد. در بریج، پل باید در کنار یک دندان مجاور متصل شود تا بتواند آن را پشتیبانی کند. دندان مجاور نقش یک حمایت کننده را ایفا می‌کند تا دندان جدید شکل بگیرد و آن را به‌طور دائمی تغییر بدهد.

 

بنابراین ایده تغییر دندان کاملاً سالم به منظور حمایت از یک پل، از ایمپلنت دندان جذابیت کمتری دارد. در واقع ایمپلنت به‌عنوان یک قاعده کاملاً مجزا و مستقل بدون وابستگی به حمایت سایر دندان‌ها است و این خبر بسیار خوب است.

 


مورد ۶ محاسن ایمپلنت دندان: صرفه‌جویی در پول

اگر شم اقتصادی خوبی داشته باشید متوجه می‌شوید که ایمپلنت موجب صرفه‌جویی مالی و اقتصادی برای شما می‌شود. اگر به طول عمر ایمپلنت نگاه کنید در می‌یابید که هر قدر طول عمر یک روش جایگزینی بیشتر باشد، در زمینه مبحث مالی شما سود قابل‌توجهی خواهید کرد. اینکه بیماران مختلفی می‌گویند که هزینه ایمپلنت کمی بیشتر از سایر روش‌های ترمیمی است باید با چشم‌انداز بلندمدت به این موضوع نگاه کنید. زیرا کیفیت بالاتر موجب طول عمر بیشتر دندان‌های شما و همچنین صرفه‌جویی پولتان می‌شود.

 

 

بهترین راه برای تعیین اینکه آیا راه‌حل ایمپلنت دندان، برای شما درست است یا نه، مشاوره با دندان‌پزشک ایمپلنت واجد شرایط است. بنابراین همین حالا گوشی را بردارید و با شماره ٠٩١٧۵۶۶٧٧٧٨ یا ٠٧١٣۶٣٢٩١٣٣ تماس برقرار کنید و یک وقت ویزیت برای معاینه از دندان‌های خود بگیرید. منتظر تماس شما هستم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *